Hľadať

Zaujímavosti

Krbové sklá pod krbové kachle a pece

Prevedenie Decorsklo je zárukou perfektného vypracovania a kvality. Naše výrobky znesú veľké zaťaženie o hmotnosti až do 200kg. Základom takejto vysokej odolnosti voči tlaku je špičková kvalita kalenia.

Pri výrobe našich kalených sklenených podložiek sa roztavené sklo pri teplote jeho mäknutia, čo je cca 650°C pomaly ochladí, čo následne spôsobí, že sa technologicky odstráni nežiaduce napätie skla. Tento zložitý proces prebieha v kaliacej peci a jeho výsledkom je ešte väčšia pevnosť a odolnosť proti tepelnému namáhaniu, poprípade nárazom.

Vďaka tomuto výrobnému procesu je naše kalené sklo približne štyrikrát silnejšie ako klasické sklo. Ďalšou výhodou je povrchová odolnosť voči poškrabaniu. Po tepelnej úprave, v porovnaní s bežným sklom kalené sklo odoláva povrchovému poškodeniu až o 200% lepšie! Má taktiež vylepšenú schopnosť odolať teplotným rozdielom až do 150°C. Podľa Euro noriem musí mať kalené sklo minimálnu povrchovú kompresiu 10.000 psi.

Sklenené podložky Decorsklo majú aj vylepšené bezpečnostné atribúty, nakoľko pri ich rozbití sa sklo rozpadá na množstvo malých neškodných úlomkov. Tento jav do značnej miery znižuje pravdepodobnosť zranenia ľudí, pretože úlomky nemajú žiadne ostré hrany.

Veľký dôraz samozrejme zameriavame hlavne na dokonalú funkčnosť, ale aj moderný dizajn. Sklenená podložka účinne zabraňuje vznieteniu podlahy pod spotrebičom, tým že zabraňuje kontaktu padajúcich horiacich uhlíkov s podlahou. Tiež je účinná ako zábrana proti spodnému sálaniu horúceho vzduchu z krbových pecí popr. šporákov.

Pri výbere správnej podložky dbajte hlavne na to, aby podložka v miestach prikladania bola minimálne 40 cm dlhšia ako krbová pec! Bezpečnostné bočné vzdialenosti sú min. 15 cm. Nezabúdajte, že sklenená podložka je bezpečnostný prvok a nie len dizajnový doplnok!